Какъв начин за отскок! Ема Радукану отново изглежда страхотно на трева, докато разбива Дария Снигур от Украйна, дни след раздялата с приятеля й милиардер
Daily Mail | 2024-06-16 | 14:59:49

Радукану ще се изправи или срещу Франческа Джоунс или следващата Ашлин Крюгер, знаейки, че световната ранглиста на провизиите показва още една победа, която ще я тласне към топ 150, нагоре от 209-та позиция, която заема в момента.

' Трябва да празнувам всяка една победа, ако трябва да бъда честен, сякаш това е първата ми победа“, каза Радукану. — Защото знам колко трудно се намират. Всяка победа за мен е страхотна.

Ема Радукану (горе) победи Дария Снигур от Украйна, за да достигне до първия си четвъртфинал на WTA Tour на трева на Rothesay Open в Нотингам

Тя показа солидно представяне в хладни, ветровити условия, за да триумфира с 6-2 6-2, с 11 аса

Радукану се оплака силно от линията, която плаща победата й в първия рунд над Ена Шибахара и тук имаше още няколко спора с няколко отменени гласове

„Няма лошо да го празнуваме. Доволен съм от нивата си. Знам, че ако продължа да показвам добри нива на кортовете за тренировки, на кортовете за мачове, тогава резултатите ще дойдат.“

Относно нейния брой аса, тя добави: „Работя върху всяка част от моята игра, но очевидно сервисът е много важен. Тренирахме. Не е като да можеш да направиш нещо и след това изведнъж да стане по-добре. Това е повторение. Радвам се да видя наградите в състезанието.

„Игрането на мачове само с втори сервис никога не е забавно. Разбрах, че когато играеш с най-добрите опоненти, като Ига (Святек) или Арина (Сабаленка), имаш нужда от първи сервис. Много им е удобно да държат сервиз. Ако самият вие нямате такъв, тогава е много трудно да бъдете на равни условия.“

Радукану, който преди това спечели US Open, може да бъде в сблъсък с Кейти Бултър

Радукану изоставаше с 2-0 в първия сет, но успя да спечели следващите шест последователни игри. С тази инерция тя пречупи Снигур два пъти във втория сет, за да си осигури победата.

Междувременно Камерън Нори претърпя шок с 1-6, 6-4, Загуба с 6-4 от Джак Пинингтън Джоунс в Нотингам, което означава, че Джак Дрейпър ще стане новият британски номер 1 за първи път.

„Бях много разочарован от мача, но се радвам, че Джак (Пинингтън Джоунс) приключи“, каза Нори, който ще играе следващият мач с Куинс. „Той заслужава победата и се надяваме, че може да стигне по-далеч.“

Пинингтън Джоунс в момента е 773-ти в света, но побеждавайки Нори, класиран на 39-то място, малкият- известен 21-годишен от Кингстън на Темза не навреди на шансовете си за уайлдкард на Уимбълдън. След това той се изправя срещу италианеца Матиа Белучи.